۵ دلیل تنظیم هدف باعث بهبود تمرکز شما می شود

من در مورد شما نمی دانم اما می دانم که اهداف SMART بسیار کسل کننده هستند. اشتباه نکنید ، اهداف SMART مطمئناً مؤثر هستند ، اما این بدان معنی نیست که آنها هیجان انگیز هستند.

در مورد هدف گذاری چیزهای زیادی نوشته شده است ، بنابراین من مقاله دیگری را در مورد چگونگی تعیین اهداف برای شما ارائه نکردم. با این حال ، پنج دلیل برای کار تنظیم اهداف را با شما به اشتراک خواهم گذاشت. از این گذشته ، ما می دانیم که هدف گذاری مهم است زیرا آنها اعتماد به نفس را ایجاد می کنند و به شما در افزایش بهره وری کمک می کنند ، اما علم پشت چرا اهداف به ما کمک می کند تا تمرکز کنیم مات تر است. زیبایی دانستن اینکه چرا چیزی باعث می شود شما را القا کند) تمایل بیشتری برای پذیرش آن (در هر صورت “این” است) و ب) آگاه تر است ، به همین دلیل شما را در تصمیم گیری مناسب تر می کند. به این ترتیب ، آیا می توانید به یک ابتکار عمل ، سیاست شرکت یا یادداشت جلسات فکر کنید که اگر کمی بیشتر از آن می دانستید ، به شما کمک می کند تصمیمات بهتر و آگاهانه تری بگیرید؟ همه ما نیست

 

در اینجا پنج دلیل وجود هدف برای بهبود تمرکز شما ذکر شده است:

 

۱٫ اهداف باعث ایجاد رفتار می شوند.

داشتن یک هدف واضح و قانع کننده ، تمرکز شما را به سمت رفتارهای عملی تقویت می کند. به عبارت دیگر ، تعیین هدف باید به شما انگیزه دهد. بیایید فرض کنیم که جان Doe برای صرفه جویی در هزینه برای خرید یک ماشین جدید هدف دارد. شما از او می پرسید که چه نوع اتومبیلی را می خواهد و او پاسخ می دهد ، “هر چیزی که اجرا شود.” فکر می کنی انگیزه جان؟ احتمالا نه. مشکل اینجاست که وضعیت نهایی مشخص نیست. برعکس ، اگر هدف جان Doe مشخص تر بود ، مانند “صرفه جویی ۱۰،۰۰۰ دلار تا دسامبر برای خرید معامله پایان سال در یک تسلا جدید” ، اکنون او چیزی را برای آرزو دارد. او یک نشانه ذهنی دارد که باعث تمرکز او می شود و به او انگیزه می دهد تا پس انداز کند.

 

۲٫ اهداف تمرکز شما را راهنمایی می کنند.

هنگامی که هدفی را تعیین می کنید ، طبیعتاً توجه خود را به مرحله بعدی سوق می دهید و در نتیجه ، خود را در مسیری درست هدایت می کنید که اعمال شما – رفتارهای شما – را دنبال می کند. این یک گفتگوی پنیر است اما من به هر حال این را می گویم: هرچه ذهن باور دارد ، بدن به آن می رسد. بدن ذهن را دنبال می کند.

 

۳٫ اهداف تقویت می شوند.

دیدن پیشرفت اعتیاد آور است. بطور جدی ، به دلیل دوپامین که پس از کسب پاداش در مغز شما آزاد شده است ، به معنای واقعی کلمه اعتیاد دارد. درست همانطور که یک گلوله برفی به اندازه چرخش در تپه رشد می کند ، حرکت به همان روش کار می کند. فقط به آخرین باری فکر کنید که واقعاً “در شیار” بودید که به خودتان گفتید ، “من در حال چرخیدن هستم!” این حرکت است هر کاری را که انجام می دادید احتمالاً نمی خواهید متوقف شوید زیرا شما همان چیزی بودید که میخائیل سیکسی زنتمیخالی به نام جریان نامید ، که وضعیت بهینه عملکرد ذهنی است.

 

۴- اهداف تمرکز شما را تراز می کنند.

تنظیم هدف به شما کمک می کند تا تمرکز خود را با رفتار هماهنگ کنید زیرا در مورد پیشرفت خود بازخورد دارید. اقداماتی که انجام می دهید – یا از آن جلوگیری می کنید – سرنخ هایی در مورد ارزش ها ، اعتقادات ، چالش ها ، نقاط قوت و ضعف خود ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تا در صورت لزوم اصلاح کنید و استراتژی دستیابی به هدف خود را تنظیم کنید (و متعاقباً تمرکز خود).

 

۵- تنظیم هدف باعث تسلط بر خود می شود.

شاید مهمترین دلیل کار اهداف به دلیل ایجاد شخصیت باشد. در واقع ، دستیابی به اهداف باعث ایجاد شخصیت می شود. اگرچه فرایند تعیین هدف مهم است زیرا به شما کمک می کند تا شناسایی کنید و آنچه را که برای شما بسیار مهم است ، دنبال کنید و اهداف خود را ایجاد کننده پول واقعی (به معنای واقعی کلمه و تصویر) بدانید زیرا باعث ایجاد خودکارآمدی می شود. خود را به عنوان نوع فردی که می تواند به اهداف خود برسد ، توسعه می دهد.

به یاد داشته باشید ، شما نمی توانید آنچه را که شما اندازه گیری نمی کنید مدیریت کنید و نمی توانید آنچه را که شما مدیریت نمی کنید ، بهبود بخشید. با تنظیم هدف شروع کنید.

 

 

مقاله از جف رئیس جف ، استراتژی رهبری تیم

من در مورد تیم های رهبری ، سازگاری و عملکرد بالا می نویسم. شما نمی توانید آنچه را که شما اندازه گیری نمی کنید مدیریت کنید و نمی توانید آنچه را که شما مدیریت نمی کنید بهبود بخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *