۱۶ اقدام برای دستیابی به هر هدف

تنظیم هدف برای زندگی یک زندگی با هدف و معنا ضروری است. اهداف به زندگی و جهت گیری و تمرکز ما کمک می کنند و به ما کمک می کنند تا در درازمدت انگیزه داشته باشیم.

تقریباً همه چیز در زندگی حول اهداف می چرخد ​​- آنها شامل همه برنامه های ما برای آینده ، همه امیدها ، رویاها و چشم اندازهای ما برای آنچه می خواهیم در زندگی باشند می شوند. و با این حال ما اغلب در رسیدن به اهداف خود ناکام هستیم. به این دلیل است که همه ما انسان هستیم و به راحتی می توان حواسش پرت شد.

 

بنابراین برای رسیدن به یک هدف و دیدن واقعیت آن چه کاری لازم است؟

 

در اینجا ۱۶ عملی را که می توانید امروز انجام دهید برای اطمینان از دستیابی به تمام اهداف در لیست سطل خود آورده شده است.

 

۱٫ اهداف کلی خود را در نظر بگیرید.
شاید مهمترین سؤالی که قبل از رسیدن به یک هدف جدید از خود بپرسید این است: شما می خواهید زندگی شما به چه شکلی باشد و آیا این هدف با آن بینش سازگار است؟

تنظیم هدف باید بخشی از سفر زندگی شما باشد – باید برای شما مرتبط و معنادار باشد. مواردی که باید در نظر بگیرید: چگونه می خواهید ساعت بیداری خود را بگذرانید؟ چه چیزی شما را در زندگی هیجان زده می کند؟ برای چه مناطقی می خواهید وقت خود را برای یادگیری بیشتر بگذرانید؟ و با چه نوع افرادی می خواهید کنار بیایید؟

۲٫ همه چیز را روی کاغذ بگیرید.
نوشتن اهداف خود شما را وادار می کند تا آنچه را که دقیقاً می خواهید به انجام برسید متبلور کنید. این عمل ساده راهی برای ایجاد هدف شما در ذهن شما دارد و باعث می شود مغز شما روی جزئیات ساخت آن کار کند. یک مطالعه نشان داد که اگر ۴۲ درصد آنها را بنویسید ، ۴۲ درصد بیشتر از اهداف خود می خواهید.

مرتبط: فرمول ۷ مرحله ای برای تنظیم اهداف

۳٫ طوفان مغزی آنچه باید اتفاق بیفتد.
شما می دانید چه چیزی را می خواهید انجام دهید. اکنون باید استراتژی کردن آنچه باید اتفاق بیفتد را برای رسیدن به آن چشم انداز شروع کنید. برای شناسایی مراحل اصلی و کارهایی که باید در طول مسیر انجام دهید ، باید طوفان مغزی انجام دهید. آیا مراحل خاصی برای اولویت بندی لازم است؟ آیا وظایف حساس به زمان وجود دارد که باید به ترتیب خاصی حاصل شود؟ شروع به تعیین آنچه باید اتفاق بیفتد

مرتبط: چگونه یک نام تجاری بزرگ را طوفان کنیم

۴- با یک برنامه عملی پیش بروید.
نقشه عمل نقشه راه است که می توانید دنبال کنید و شما را به هدف خود می رساند. این به شما کمک می کند تا هیچ قدم مهمی را از دست ندهید. این کار را به عنوان ایجاد اهداف کوچک ، شکستن اهداف بزرگتر در مراحل کوچکتر فکر کنید ، تا زمانی که تکه هایی با اندازه “نیش” ندارید. با این کار ، هدف شما کمتر دلهره آور و دست یافتنی تر به نظر می رسد. در مورد آنچه می خواهید برای رسیدن به هر مرحله از راه مشخص باشید ، خاص باشید.

مرتبط: پرش شروع ۲۰۱۸ خود را با یک برنامه اقدام شخصی

۵- آن را قابل اندازه گیری کنید.
همراه با برنامه عمل خود ، شما باید معیارهایی را برای خود تعیین کنید تا اطمینان حاصل کنید که هر قدمی که شما در آن انجام می دهید به طور پیوسته در حال ایجاد چشم انداز بزرگتر شماست. شما باید نقاط عطف را تنظیم کنید و هر هدف کوچک را قابل اندازه گیری کنید ، بنابراین می دانید که آیا پیگیری نمی کنید.

این به معنای تعیین مهلت های معقول است ، اما باعث می شود شما جلو بروید. چارچوب زمانی شما برای تکمیل هدف کلی چیست؟ از آن زمان به عقب برگردید و تعیین تاریخ های هدف ، که ممکن است از این هفته ها ، ماه ها یا سال ها باشد ، شروع کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از برنامه تجاری خود به عنوان معیاری برای عملکرد

۶٫ اقدامی کنید!
هیچ زمانی مثل حال وجود ندارد. باید جایی را شروع کنید ، بنابراین عمیق شوید ، شجاعت خود را پیدا کنید و به دنبال آن بروید. اگر اقدامی نکنید ، هرگز اهداف شما اتفاق نمی افتد. به نظر می رسد که اولین جهش را ترسناک تر کنید. شاید شما هنوز در حال کار روی جزئیات هستید یا نگران هستید که آماده نیستید. به داخل پرش کنید ، و شروع می کنید به محض آن که بفهمید.

مرتبط: برنامه ریزی را متوقف کنید و اقدام کنید

۷٫ استعداد و تخصص خود را در نظر بگیرید.
در مورد آنچه برای انجام هر یک از وظایفی که هدف بزرگتر شما را تشکیل می دهند فکر کنید. این شامل نگاه دقیق به نقاط قوت و ضعف شماست. آیا مهارت و مهارت لازم برای انجام تمام مراحل را دارید؟

آیا مناطقی وجود دارد که باید آنها را تقویت کنید یا باید برای انجام برخی کارها به دنبال کمک باشید؟ شما به کدام قسمت ها علاقه مند هستید و کدام استعدادها و توانایی های شما برای دستیابی به بهترین وجه مناسب است؟

مرتبط: چرا دادن یک راه عالی برای نشان دادن تخصص و استعداد شماست

۸- وظایف کمتری را تفویض کنید.
اگر هدف یا رویایی بزرگ و بسیار دور دارید ، احتمالاً برای رسیدن به آنجا به کمک نیاز دارید. مهم است که یک تیم تکمیلی بسازید و خود را با افراد حامی احاطه کنید تا در رسیدن به اهداف خود کمک کنید.

آیا شما یاریگر یا کارمندانی دارید که می توانید وظایف خود را به آنها واگذار کنید؟ در مورد استخدام یک مترجم آزاد چیست؟ تا آنجا که می توانید در مناطقی که تواناییهای شما قدرتمند هستند ، متمرکز شوید و راه هایی برای تفویض یا کمک در مناطقی که در آنها ضعیف تر است پیدا کنید.

مرتبط: ۷ قانون برای کارآفرینی برای نمایندگی مؤثر

 

۹- یک ذهنیت موفقیت ایجاد کنید.
موفقیت در رسیدن به اهداف خود غالباً با طرز فکر مشخص می شود. یک طرز فکر مثبت یک “طرز فکر موفقیت” است ، به این معنی که به خود اطمینان دارید اما همچنین قادر خواهید بود از اشتباهات درس بگیرید.

ایجاد یک ذهنیت مثبت مهم برای زنده ماندن از فراز و نشیب هایی است که در طول مسیر با آن روبرو خواهید شد. راحت بودن و احساس دلسردی آسان است. یک ذهنیت مثبت به شما کمک می کند تا پوشش های نقره ای را در ابرهای طوفانی پیدا کنید ، و شما را قادر می سازد تا هدف خود را تجسم کنید تا بتوانید خود را در رسیدن به رویاهای خود “ببینید”.

مرتبط: ۱۰ راه برای توسعه یک ذهنیت موفقیت گرا

۱۰٫ خود را پاسخگو باشید.
این بخشی است که شما در آن بالغ می شوید ، مسئولیت های خود را تعیین می کنید و برای خود (و هر کس دیگری که در این کار با شما باشد) مشخص می کند مسئولیت های شما در رسیدن به این رویا چیست.

یک راه عالی برای پاسخگو کردن خود این است که اهداف خود را با دیگران به اشتراک بگذارید – بنابراین اگر پیشرفت مداوم ندارید ، باید مجبور شوید حریف خود را ادامه دهید. ایده این است که در کارهایی که انجام می دهید ، مالکیت خود را تصاحب کنید و خود را برای ادامه انگیزه حفظ کنید.

مرتبط: ۶ راه برای پاسخگو کردن خود و از بین بردن اهداف خود در سال جاری

۱۱٫ انگیزه درونی خود را پیدا کنید.
با تعیین اهداف قابل دستیابی و مرتبط با شما و زندگی ، انگیزه خود را بالا نگه دارید. اطمینان از اینكه اهداف شما معنادار ، واقع بینانه و به موقع هستند ، به شما كمك می كنند تا در ادامه تشویق شوید و انگیزه ای برای پیشبرد پیش رو خواهید داشت. بهترین اهداف آنهایی هستند که با انگیزه ذاتی شما مرتبط هستند. به عبارت دیگر ، اینها مواردی هستند که شما از نظر داخلی مجبور به پیگیری هستید.

مرتبط: ۵ راه برای تقویت درایو داخلی

۱۲٫ زنبور کارگر داخلی خود را مهار کنید.
رسیدن به هر هدف شما را ملزم می کند که عادت های خوب را ببندید و مسئولیت های خود را دنبال کنید. موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد – این اتفاق می افتد که روز به روز و خارج از کشور اتفاق بیفتد. ایجاد عادات خوب و تکنیک های یادگیری برای مولد بودن به شما کمک می کند تا به برنامه خود بپیوندید.

عادات سالم مانند خواب کافی ، خوب غذا خوردن و مراقبت از خود ، انرژی و استقامت لازم را به شما می دهد. عادات بهره وری ، مانند یادگیری اولویت بندی وظایف ، کارآمد و متمرکز ماندن ، رسیدن به اهداف خود را بسیار آسان تر می کند.

مرتبط: ۱۱ عادت ثابت شده افراد بسیار مبتکر

۱۳٫ به دنبال بازخورد باشید.
بازخورد برای بهبود عملکرد شما و افزایش توانایی شما در دستیابی به اهداف خود بسیار مهم است. شما یک دیدگاه دارید ، اما افراد اطراف شما ممکن است دیگری داشته باشند. از کسانی که به آنها احترام می گذارید و به آنها اطمینان می کنید ، مشاوره بخواهید.

انتقاد سازنده را جستجو کنید و به آنچه دیگران می گویند گوش دهید – خوب و بد. بازخورد ارزانترین و قدرتمندترین روش برای سنجش نحوه درک دیگران از نحوه انجام شماست. این یک ابزار مهم برای ارزیابی چگونگی مطابقت با استانداردهای تعیین شده شما است.

مرتبط: ۵ قدم برای بهتر شدن بازخورد کارمندان (حتی اگر از آن متنفر باشید)

۱۴- چگونگی عملکرد طرح را ارزیابی کنید.
همانطور که شروع به پیشبرد اهداف خود می کنید ، برای پیگیری چگونگی انجام کارها – وقت بگذارید – آیا این طرح کار می کند؟ آیا می توانید آخرین مهلت ها و نقاط عطفی را که برای خود تعیین کرده اید ، برآورده کنید؟ به طور دوره ای اهداف خود را مجدداً ارزیابی کنید ، ببینید که از کجا عقب مانده اید و به همین ترتیب شروع به انجام تنظیمات کنید.

مرتبط: بهتر است به ارزشهای خود بپیوندید تا برده بر تعداد باشید

۱۵- در صورت لزوم اهداف خود را مجدداً تنظیم کنید.
به یاد داشته باشید که تغییر بخشی از زندگی است و این بدان معنی است که شما باید انعطاف پذیر باشید. ممکن است اگر موارد به شکلی که باید افزوده نشوند ، شما نیاز به یک برنامه جایگزین دارید. آنقدر روی اهداف خود متمرکز نشوید که دید بزرگتر شما را فراموش کنید. آیا وقت آن است که برخی تغییرات گسترده را تغییر داده و مسیر خود را تغییر دهید؟ اگر چنین است ، بهتر است این کار را زودتر از موعد انجام دهید.

مرتبط: تنظیم مجدد برای یک زندگی جدید ، و نه فقط یک سال جدید.

۱۶٫ لحظه ای به خود پاداش دهید.
مهم است که هر مرحله از موفقیت های خود را جشن بگیرید. به یاد داشته باشید ، این مربوط به سفر است به همان اندازه که در مورد هدف نهایی باشد. اگر تمام کاری که می کنید نسبت به آینده نگران است ، مطمئناً قبل از موفقیت ، فرسودگی خواهید دید.

برای همه آن پیروزیهای کوچک به خود یک تکه پشتی بدهید – آنها اضافه می شوند. و هنگامی که به یک نقطه عطف مهم رسیدید ، زمان آن را تصدیق کنید. این امر تقویت می کند که کاری که انجام می دهید هیجان انگیز و مهم است و به شما این امکان را می دهد تا افرادی را که در طول راه به شما کمک کرده اند ، بشناسید. بعلاوه ، تجلیل از دستاوردهای خود به شما در حفظ انگیزه و تمرکز کمک می کند تا بتوانید ادامه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *