چرا coronavirus باعث پیروزی در انقلاب صنعتی چهارم خواهد شد

پوشش نقره این همه گیر فرصتی برای آزمایش فن آوری ها و رویکردهای تعاونی در سراسر مرزها است که می تواند منجر به آینده ای امن تر ، پایدارتر و فراگیر تر جهانی شود.

 

پوشش نقره این همه گیر فرصتی برای آزمایش فن آوری ها و رویکردهای تعاونی در سراسر مرزها است که می تواند به آینده های امن تر ، پایدارتر و فراگیرتر منجر شود.
نظریه تعادل سوراخ شده ، ارائه شده در سال ۱۹۷۲ توسط زیست شناسان استفان جی گولد و نیلز الدردژ ، معتقد است كه جمعیت موجودات زنده در دوره های كوتاه و استرس زا در زمان ، تغییرات قابل توجهی از تحولات را تجربه می كنند. ۱Gould و Eldredge استدلال کردند که تکامل یک روند ثابت و تدریجی نیست – در حین اپیزودها وقتی رخ می دهد که گونه ها در محیط هایی با تنش شدید یا به ویژه بحران قرار دارند.

گونه های انسانی در حال حاضر چنین دوره ای را پشت سر می گذارد: همه گیر covid-19. فشارهای عمیقی که افراد ، سازمانها و جوامع در این بحران با آن روبرو هستند ، باعث تسریع در انقلاب چهارم صنعتی (۴IR) می شود ، مرزهای بین دنیای جسمی ، دیجیتال و بیولوژیکی را محو می کند. در رابطه خود با محیط و نحوه رفتار خود به عنوان یک جامعه جهانی.

این همه گیر همه ما را وادار می کند تا بدانیم که چقدر به فناوریهای قرن بیست و یکم اعتماد داریم – هوش مصنوعی ، اینترنت اشیاء ، رسانه های اجتماعی ، سیستم عامل های یادگیری دیجیتال ، واقعیت افزوده و مجازی ، هواپیماهای بدون سرنشین ، چاپ سه بعدی و موارد دیگر. ما سالم هستیم و اقتصادها را متحول می کنیم. زمینه بی سابقه همزمان ما را وادار می کند تا به موفقیت بیشتری در پیشرفت فناوری های دیجیتال ، بیولوژیکی و فیزیکی دست یابیم و نسبت به نحوه استفاده ما از این فن آوری های نوظهور برای ایجاد ارزش به روش های جدید بسیار کاربردی تر باشیم.

بیش از ۷ میلیارد نفر در کشورهایی زندگی می کنند که محدودیت های خارق العاده ای در مورد جابجایی مردم اعمال کرده اند ، ۳ و بیش از یک سوم جهان تحت فشار جدی قرار گرفته اند .۴ در پاسخ ، سیستم هایی که برای چندین دهه در برابر تغییر مقاومت کرده اند مجازی شده اند. کنفرانس ویدئویی به عنوان اصلی ترین وسیله همکاری؟ اخبار قدیمی یادگیری از راه دور؟ امروزه بیش از ۱٫۵ میلیارد دانش آموز این کار را انجام می دهند. ۵ سازمان از همه بخش ها در حال ایجاد قابلیت های فنی جدید هستند ، فن آوری های دیجیتال را به کار می گیرند و مدل های تجاری خود را با سرعتی غیرقابل تصور فقط چند ماه پیش در حال تحول هستند.

این ویروس در همه جا پارادایم های جدید فناوری را در زمینه مراقبت های بهداشتی قرار می دهد. شبکه های اپیدمیولوژیست با استفاده از فناوری های کم توالی ژنی ۶ ، که همچنین برخی از امیدوار کننده ترین واکسن ها را هدایت می کنند ، Coronavirus را ردیابی می کنند. ۷ محققان و پزشکان با استفاده از دستگاه یادگیری ، به جستجوی مخزن مقالات علمی منتشر شده درباره کووید ۱۹ ، مانند ۴۷،۰۰۰ مقاله فهرست بندی شده توسط covid-19 Database Research Open (CORD-19) Explorer.8 شبکه های غیررسمی از سرگرمی ها و شرکت های تولید کننده در حال استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای ساختن ده ها هزار محافظ صورت برای کمک به محافظت از کارکنان پزشکی خط مقدم هستند. با یک اقدام بی سابقه ، اپل و گوگل همکاری کردند تا یک برنامه ردیابی مخاطب را که در سیستم عامل های تلفن های هوشمند تعبیه شده است ، اختراع کنند.

این انفجار در نوآوری هنگامی آغاز شد که کووید ۱۹ بشریت را به آبهای غیرمترقبه انداخت. در دوره های تاریخی که تعادل به طرز چشمگیری مختل شده است ، سازمان ها و اقتصادها برای زنده ماندن تلاش کرده اند.

اما ما موجودات تکنولوژیکی هستیم که هدفمند – و در مقیاس – محیط را با نیازهای خود سازگار می کنیم. دانشمندان عصر کنونی ما را “آنتروپوسن” خوانده اند ، زیرا انسان ها نیروی قریب به اتفاق اکوسیستم های کره زمین را تشکیل می دهند. از این رو ، کسانی که با موفقیت سازگار هستند ، فقط در ۴IR شتاب رشد نمی کنند will آنها آن را شکل می دهند.

سؤال این است که ، در چیست؟

یک انتخاب اساسی که انسان باید انجام دهد این است که چگونه دوباره با دنیای طبیعی ارتباط برقرار کنیم که در نتیجه بیماری همه گیر بهتر شده است.

یک فعال محیط زیست گرتا تونبرگ “اعتصاب کرد تا سیستم را مختل کند”. ۱۱ همه گیری دقیقاً همین کار را کرده است و فاش می کند که انتشار گازهای کربن را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. ۱۲ عبور از یکی از نقاط “وضعیت جوی” ما می تواند هزینه هایی را به همراه داشته باشد که میزان بالاتر از آن باشد .۱۳

آیا بسته های محرک عظیم که توسط دولتها در سراسر جهان پیموده شده اند شامل مهارت های قابل توجهی در ۴IR برای تازه کار بیکاران و پیشبرد اقتصاد سبز جهانی خواهد بود؟ ۱۴

یا در عجله ناامید کننده برای “بازگشت به حالت عادی” ، آیا ملت موازین محیطی را ریلکس می کنند و بی فایده بودن را به نام رشد اقتصادی کوتاه مدت توجیه می کنند؟

 

این بیماری همه جانبه نشان می دهد که تا چه حد به سطح بالایی از همکاری برای جوامع عمیقاً به هم پیوسته برای مدیریت و بهبود بحرانهای پیچیده و نمایی سیستماتیک نیاز است. این واقعیت که ویروس ها بدون مرز هستند ، تنها دلیل دیگری است که چرا انسان ها باید در اصول و مکانیسم های مجدداً ابزارآمیز برای همکاری جهانی سرمایه گذاری کنند.

این بحران باید همه ما را ترغیب کند تا یک شکل جدید جهانی سازی را برای قرن بیست و یکم کشف کنیم ، یعنی سرمایه گذاری جمعی در کالاهای عمومی جهانی – از جمله کالاهای فن آوری و اخلاقی – به نفع همه .۱۵ اینگونه ادغام جهانی باید ذینفعان متنوع را از همه امکان پذیر سازد. بخش های عمومی ، خصوصی و غیرانتفاعی در سراسر جهان برای کارآمدتر و پایدارتر در کنار هم.

این همه گیر دارای چندین پوشش نقره است. یکی از آنها فرصتی برای آزمایش فن آوری ها و رویکردهای تعاونی در سراسر مرزها است که می تواند منجر به آینده های ایمن تر ، پایدارتر و فراگیر تر جهانی شود.

همکاری علمی ، هک هدفمند ۱۶ و رهبری سیاسی که ما را از این بیماری رهایی می بخشد دقیقاً ابزاری هستند که می توانند موفقیت را در کاهش نابرابری ، تطبیق جوامع با تأثیرات تغییرات آب و هوایی و بازگرداندن محیط طبیعی ما به وضعیت متعادل تر باز کنند. ما باید یک تعادل مشتق شده جدید ایجاد کنیم که مزایای ۴IR را بطور جامع و پایدار به حداکثر برساند.

همه گیر covid-19 یک آزمایش بزرگ برای ما به عنوان یک گونه است: یک پنجره تحول پذیر فرصت. آیا ما آن را تصرف خواهیم کرد؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *