قسمت دوم الفبای موفقیت (خودسازی ((قسمت ۲ رشد فردی)))

 

انسان با هر وسیله ای نمی تواند رشد کند و بالا برود. برای رشد باید در زندگی از هدف مدار بودن به رشدمداربودن تغییر کنیم و بزرگترین هدفمان در زندگی باید رشدکردن باشد. هدف خودمان را از کجابودن به چه کسی بودن تغییر دهیم. ببینیم به چه کسی باید تبدیل بشویم. تا چه زمانی می خوایم با دیگران عکس سلفی بگیریم .

 

برای نفوذ در دیگران باید تخصص به دست آوریم، زیرا هنگامی می توانیم بر دیگران تاثیر داشته باشیم که اعتبار داشته باشیم و اعتبار با تخصص به وجود می آید.

 

بزرگترین سرمایه گذاری در زندگی، سرمایه گذاری روی خودمان است. سرمایه گذاری بر روی آموزش،یادگیری و رشد خودمون رو شروع نماییم.

 

 

حذف نکات منفی :

 

جهت مقاله کاما کلیک نمایید.

 

روند درست موفقیت، روندی با برنامه و قدم به قدم است. تا آخر عمرمان باید رشد کنیم و از توقف و رکود بترسیم. برد هم مانند باخت موقتی است و باید بعد از موفقیت، سریع هدف دیگری تعیین کرده و به رشد خود ادامه دهیم. هزینه رشد و یادگیری هر چقدر باشد، مطمئن باشید هزینه دست روی دست گذاشتن خیلی بیشتر از آن است.

از تکرار علم و اصول موفقیت خسته نشویم چون اصول و علم موفقیت یکی است، اما تکرار این اصول باعث می شود دانسته های ما دارای عمق بیشتری شوند و همچنین در هر بار تکرار به دلیل تغییر ظرفیتمان، برداشتهای متفاوتی خواهیم داشت.

زمانی می توانیم ادعا کنیم که چیزی را یاد گرفته ایم با آموزش دیده ایم که خروجی و نتیجه آن مشخص باشد.

از آهسته حرکت کردن نترسیم، از رکود و توقف بترسیم. اشتباهاتمان را فراموش کنیم، اما درسهایی که یاد  گرفته ایم را بخاطر بسپاریم.

برای داشتن فردای بهتر، از همین لحظه شروع کنیم. در همه شرایط مخصوصا شرایط نامطلوب نیز فقط و فقط به رویاهایمان فکر کنیم و روی هدف هایمان تمرکز کنیم.

 

در حرفه خود وارد قلمروی شیران شویم و یاد بگیریم چگونه مانند شیران نفس بکشیم و زندگی کنیم. با شیران ارتباط بگیریم و با شیران ارتباط برقرار نماییم. همین ارتباط میتواند ارتباطات مهمتری برایمون درست کنه و همچنین به موفقیت های بهتری دست پیدا کنیم و به جایگاهی که مد نظرخودمون بوده دست پیدا کنیم.

اگر بجای بحث و گفتگو، خودمان را قوی و قدرتمند کنیم، خیلی از معادلات بهم خورده و درنتیجه خیلی از موانع و محدودیتها کم و یا حتی حذف می شوند. مخصوصا در گروه های شبکه های اجتماعی محدود کنیم، بسیاری از این بحث بخاطر این هست که می خواهیم طرف مقابل خودمون رو حسابی بکوبیم و اعلان کنیم حرف فقط حرف من هست . که همین کار و تکرار آن باعث دلخوری های بیشتر و خدای ناکرده قهر و درگیری بین دو طرف می شود.

 

درصورتی که عاشق کاری باشیم، سیستم مغز ما هورمونهایی رو ترشح می کنند که باعث افزایش یادگیری می شود. خیلی از کسب و کارها هستند که بعداز افتتاح می بینیم که بعد از چندماه مجبور به تغییر شغل یا بسته شدن کسب وکار هستند، اگر عاشق کارمون نباشیم و دنبال کپی کردن بودیم شکست میخوریم و اگر راه رو ادامه بدیم اون طراوت و شادابی لازم رو نداریم چون عاشق کارمون نیسیتم و باهاش حال نمیکنیم.

چرا همیشه بعضی آدم ها به سراغ خاطرات گذشته می روند یا میخوان برای دیگران تعریف نمایند خاطرات تلخ رو بیان می کنند و اهداف و برنامه ریزی های آینده صحبتی نمیشه و بیشتر به گذشته تلخ خودشون نگان می کنند، بیاید از امروز به بعد خاطرات خوش گذشته رو برای خودمون و دیگران تکرار نماییم که همین باعث میشود در ضمیرناخودآگاه ما جای بگیرد و به خاطرات خوب گذشته فکر کنیم و همیشه منتظر خاطرات خوب در آینده باشیم.

 

به سوالات زیر با دقت جواب دهید ؟

بهترین خاطراتی خوبی که در ده سال گذشته براتون اتفاق افتاده رو بنویسید؟

…………………………………………………………

بهترین خاطره ای که در سال جاری براتون اتفاق افتاده رو بنویسید؟

……………………………………………………..

بهترین برنامه و هدفی که برای سال جاری خود دارید رو بنویسید ؟

………

هدفگذاری در سال جدید رو به چه صورتی انجام دادید؟

………………………………………………

 

همین لحظه با دوستی صحبت میکردم که کاری نداشت و مشغول درس خواندن در مقطع دکتر بود و از ایشون میپرسیدم شما کار یا کسب و کاری نداری و هدف از درس خواندن چی هست اعلان می کرد انشالله مدرکم رو بگیریم و بعد فکر می کنم و یا مطبی رو افتتاح کنم (در رشته ای هست که می تواند از لیسانس به بعد مطب بزند) و بنده مات و مبهوت مانده بودم که به راحتی میتوانست ۵ سال پیش با مدرک لیسانس مطلب را افتتاح کند و طی این چند سال تجربه کسب کند آموزش ببنید و مهارت یادبگیرید. اما مانده بودیم این چه نوع هدفگذاری هست. هدفگذاری رو با برنامه ریزی کامل انجام بدهید از مربی خود کمک بگیرید،

 

شما می توانید از یک نوزاد تا یک پیرمرد نکته ای بیاموزید و در آینده از آن استفاده کنید و حسرت روزهای گذشته رو نخورید.

 

تو آنی نیستی که فکر می کنی، تو آنی هستی که به آن فکر می کنی، آن چیزی که در ذهن ما درحال چرخش است، آینده ی ما را رقم می زند.

 

تغییر شهامت،جسارت،جرات، شهامت و جاه طلبی می خواهد.

 

برای اطلاعات و مشاوره میتوانید به شماره ۰۹۰۳۱۶۷۵۸۸۵ واتساپ پیامک بفرستید

سیدسجادموسوی بنیانگذار باشگاه نبض زندگی مشاور توسعه فردی و توسعه کسب و کار و مدرس دانشگاه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *