شرکت مدیریت صادرات (EMC)

شرکت خصوصی مستقل که مانند بخش صادرات برای چندین تولیدکننده و تأمین کننده غیرقانونی فعالیت می کند. شرکت های مدیریت صادرات می توانند بسیار متنوع باشند. آنها می توانند محلی یا خارجی باشند و در یک کمیسیون (به عنوان نماینده) ، مبلغ هزینه (به عنوان مشاور) یا مالکیت کالا برای صادرات مستقیم فعالیت کنند. EMC همچنین توانایی تعیین نماینده فروش در کشورهای وارد کننده ، ارتقاء کالاها و خدمات مشتریان خود ، ترتیب حمل و نقل ، ارائه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش و افزایش اعتبار واردات را دارد. شرکت های مدیریت صادرات می توانند به شرح زیر عمل کنند:

دپارتمان فروش صادراتی خارجی ، که محصول مشتریان خود را به همراه سایر تولید کنندگان غیر رقابتی ارائه می دهد. رابطه با مشتریانش از طریق قرارداد نمایندگی فروش بین المللی برقرار می شود.
نماینده ای برای آن دسته از صادرکنندگان داخلی. EMC حضور بازاریابی در بازارهای خارجی را با درخواست سفارشات از مشتریان خارجی به نام تولید کننده برقرار می کند. صورتحساب به نام تولید کننده انجام می شود و EMC با ارائه کلیه جزئیات معامله صادراتی به سازنده کمک می کند. EMC ممکن است قیمت صادرات را پیشنهاد دهد ، اما رئیس اصلی حتی در مورد عدم پذیرش سفارش حرف نهایی را دارد. رابطه با مشتریانش از طریق قرارداد آژانس تجاری بین المللی برقرار می شود.
یک شرکت مشاوره با تجربه و دانش گسترده در زمینه صادرات. مشاوران مدیریت صادرات به طور معمول عنوان کالاهای صادراتی را ندارند و در عوض از کمیسیون های پرداخت شده در هر صادرات ، درآمد کسب می کنند. رابطه با مشتریانش از طریق یک قرارداد بین المللی مشاوره برقرار می شود.
توزیع کننده انحصاری بر اساس خرید و فروش. EMC تولید کنندگان را با قیمتی مشخص خریداری می کند و با قیمتی که توسط EMC تعیین شده است ، به مشتریان خارجی فروخته می شود. در این حالت ، EMC مسئولیت صورتحساب را بر عهده دارد و خطر عدم پرداخت را نیز متحمل می شود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که EMC به عنوان توزیع کننده فعالیت می کند ، تولید کننده ممکن است هیچ کنترلی بر قیمت صادرات نداشته باشد و حتی نمی داند مشتریان خارجی نیز هستند. رابطه با مشتریانش از طریق یک قرارداد توزیع بین المللی برقرار می شود.
شرکت های مدیریت صادرات مشابه شرکت های بازرگانی هستند ، اما تفاوت های مهمی دارند زیرا شرکت های تجاری:

به طور عمده در خرید و فروش بین المللی به نمایندگی از مشتریان خارجی تخصص داشته باشید ، در حالی که ETC هیچ وفاداری به یک تولید کننده خاص ندارد. آنها به دنبال بهترین شرایط برای مشتریان خود هستند.
معمولاً محصولاتی را با سفارشات بزرگ خریداری کنید و به تهیه کنندگان پول نقد بپردازید.
در مقایسه با شرکت های مدیریت صادرات ، که خریداران را جذب می کند ، خریداران خارجی را که می خواهند پول خود را صرف کنند ، مشخص کنید و سپس منابع داخلی را که مایل به صادرات هستند ، جستجو کنید.
نماینده را ببینید؛ پخش کننده؛ مشاور بین المللی؛ شرکت تجاری.

نوشته های مرتبط
بازی صفر
استراتژی برد-برد
استراتژی برد-باخت
ارزش پول (VFM)
گزاره فروش بی نظیر (USP)

شرکت مدیریت صادرات (EMC)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *