شاخص کل بورس از مدار میلیونی دورتر شد/ بیشترین تقاضا و عرضه در کدام نماد؟

شاخص کل بورس از مدار میلیونی دورتر شد/ بیشترین تقاضا و عرضه در کدام نماد؟

 

به گزارش موسسه نبض زندگی از تابناک،

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه ۹۹)، با کاهش ۱۹۰۱۴ واحدی معادل ۱٫۹۳ درصد به رقم ۹۶۸ هزار و ۴۶۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۶ واحدی به رقم ۱۰ هزار و ۹۵۵ واحد رسید.

به گزارش «بورس تابناک»؛ امروز تالار شیشه‌ای سعادت آباد در دومین روز کاری هفته، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۰۵۵ واحدی معادل ۱٫۹۳ درصد به رقم ۲۵۷ هزار و ۴۸۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۴۸۱ واحدی معادل ۱٫۱۲ درصد، عدد ۳۰۶ هزار و ۶۸۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۳۰۷ واحدی معادل ۱٫۱۲ درصد به رقم ۲۰۳ هزار و ۲۸۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۱۶۰۹ واحد کاهش معادل ۲٫۵۱ درصد را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۲۲۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۰۶۲۰ واحد کاهش معادل ۲٫۷۶ درصد به رقم ۷۲۶ هزار و ۱۵۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۵۸۹ واحد کاهش معادل ۰٫۵۶ درصد همراه بود و عدد ۱ میلیون و ۸۸۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

 

در معاملات امروز، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۳۰۳۷ واحد، نماد فملی متعلق به ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ با ۱۹۹۲ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۱۳۴۴ واحد، نماد کگل متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ۱۳۱۴ واحد، نماد وبملت متعلق به بانک ملت با ۱۲۱۰ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۹۷۷ واحد و نماد ومعادن متعلق به توسعه‌معادن‌وفلزات‌ با ۸۵۹ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰۴۰ واحد، نماد رمپنا متعلق به گروه مپنا (سهامی عام) با ۶۳۵ واحد، نماد حکشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۵۲۶ واحد، نماد خودرو متعلق به ایران‌ خودرو با ۴۶۴ واحد، نماد غسالم متعلق به سالمین‌ با ۳۸۷ واحد و نماد خساپا متعلق به سایپا با ۳۷۸ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز ۱۰ میلیارد و ۷۹۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۳۱۵ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۵۱۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *