تغییر و تحول در بچه ها به کمک والدین

مقاله درباره تغییر و تحول در بچه ها به کمک والدین

در گذشته والدین فقط به رفع نیازهای فیزولوژیک فرزندان می پرداختند! اما در چند سال اخیر پرورش فرزندان به یک علم و ضرورت تبدیل شده است، که نه تنها فرزندان را از کارهای خطا منصرف کرده، بلکه به سمت کارهای خوب سوق می دهد، و به او روش ها و مهارت های زندگی آینده: شامل تصمیم گیری های صحیح، مهارت های مالی و اقتصادی، مهارت های ارتباطی، انتخاب های درست و به موقع، تقویت عزت نفس را می آموزد .

همه ما پدر و مادرها می خواهیم فرزندی را تربیت نماییم که هم برای خودمان و هم برای جامعه مشکلی ایجاد نکند ، یا به دنبال راهکارهای مقطعی برای آرام نگه داشتن بچه ها هستیم ، تا حدودی اندک موفق می شویم و بطور دردصد نمی توانیم و همیشه دنبال غرغر کردن و یا دنبال یه را حل اساسی هستیم .

 

نظر شما در مورد گفته بالا به چه صورت می باشد؟

اگر بخواهیم به نتایج دلخواه به مطالب ذکر شده اشاره کرد پس با ما همراه باشید .

این مقاله را برای پدر ، مادر ها و بزرگترهای نوشتم که با بچه ها در ارتباط هستند و برای آینده فرزندانشان ارزش قائل هستند. پس بهتر است علم و هنر فرزند پروری را فرا بگیریم.

والدین باید بدانند رفتارهای که در بچه ها در سنین مختلف نمود پیدا می کند اکثرا این رفتارها به تربیت و خودسازی بچه ها در سنین مختلف برمی گردد که در گذشته به دلایل مختلف از آن عاجز بوده اند .

به چند مورد از این موارد اشاره خواهم کرد .

  • تنها راه حفظ سلطه و نفوذ بر فرزندمان این است که بر خود مسلط باشیم ، در اینجا از شما می خواهم که عملاً ببا صدای بلند بگویید : ((مسئولیت من نسبت به فرزندم این است که ، صرف نظر از رفتار او، مراقب رفتار خود باشم)).
  • والدین احساس می کنند بیش از اندازه تحت فشارند، بیش از اندازه مسئولند، آمادگی لازم را ندارند و آن طور که باید از آنها قدردانی نمی شود .
  • اگر می خواهیم با نفوذ و تاثیرگذار باشیم ابتدا باید خود را تحت کنترل درآوریم . تنها در این صورت است که می توانیم پاسخ رفتاری خود را انتخاب کنیم و صرف نظر از رفتار فرزندانمان ، تصمیم بگیریم چگونه رفتار کنیم .
  • اگر بر خود تمرکز کنیم رابطه سالمتر و شادتری با کل اعضای خانواده خواهید داشت .

 

………………

 

بر آن شدم که دانسته هایم را که با تجربه آمیخته شده است، در اختیار والدین و دلسوزان این نسل و نسل بعدی قرار دهم . زیرا فرزندان شما و دیگر فرزندان، در آینده ای نه چندان دور جامعه ی فرزند من می شون و دوست، همکلاسی، همبازی، همسایه، همکار و همسر او خواهند شد .

 

 

سیدسجاد موسوی

مدرس و سخنران در همایش و سمینارها در مبحث تغیر و تحول-کسب و کار- شبکه های اجتماعی-برندینگ و دیجیتال مارکتینگ

موسسه نبض زندگی

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *